E07

Bella Venezia


Táto epizóda je tak trochu navyše a mimo redakčný plán. Prišiel však Semo a dožadoval sa nahrávania. Dôvod bol, že práve dokončil stavbu parádneho setu Venetian Houses z Bricklink Designer Programu, ktorý od nás dostal na narodeniny a zjavne mu nestačilo podeliť sa o zážitky iba s najbližšími, tak mu bolo vyhovené, sme predsa ľudia.

Stavba vskutku kolosálna, iné než ostatné, o tom všetkom vďačne porozprával a našli sme si aj témy, ktoré sme ani nemali v pláne rozoberať, ale prirodzene vyplynuli z diskusie.

Supertéma dnešných dní je napríklad spôsob, akým sa spoločnosť LEGO snažila vybabrať s ľuďmi, ktorí v obchodoch hmatom identifikovali dlhé hodiny minifigúrky v sáčkoch, načo sa dostavila protireakcia legomaniakov a legoinvestorov, ktorí situáciu vyriešili po svojom, ešte nevábnejšie, než zdĺhavým hmataním. To všetko sa dozviete po vypočutí siedmej epizódy podcastu Brickmic.

Gabo načrtol na konci jednu zaujímavú demografickú tézu, ktorú sa budeme snažiť rozlúštiť hneď v ďalšom dieli, takže určite na podcast nezanevrite, nastavte si na všetkých podcastových streamovacích platformách follow a notifikácie, lebo už čoskoro príde neplánovaná epizóda číslo 8!

Čoskoro budeme robiť už tradičnú výstavu LEGO v Kultúrnom Dome v Bernolákove, ktorej súčasťou bude živé nahrávanie epizódy nášho podcastu s veľmi zaujímavými hosťami.

Prajeme Vám zatiaľ príjemné posledné horúce dni týchto letných prázdnin, strávte ich ako chcete, nie je hriech odložiť stavanie Lega na jeseň a dlhé zimné večery.

Zdravíme,

Gabo a Semo


Benátske domy

okrem iného, na tieto detaily Semo v podcaste poukazoval


LEGO® VIP sa mení na LEGO® insiders

všetky informácie nájdete priamo na stránke LEGO®

https://www.lego.com/sk-sk/insiders/home

spôsob ako si nabijete 20 bodov za každú sadu nájdete tu

https://www.lego.com/sk-sk/insiders/product-registration?icmp=LP-SHCC-Standard-NO_CC_Block_Insiders_Welcome_Register_LP-P-NO-HY8O1UTIDH


Novinky

Chrobáky! – 21342 Lego® IDEAS: The Insect Collection

https://brickset.com/sets/21342-1/The-Insect-Collection


GéWéPéčka

40594: Houses of the World Nr.3

https://brickset.com/sets/40594-1/Houses-of-the-World-3

30636: Z-Blob and Bunchu Spider Escape

https://brickset.com/sets/30636-1/Z-Blob-and-Bunchu-Spider-Escape


Minifigúrky v papierových krabičkách

… jeden z mnohých príkladov, čo sa deje v obchodoch, v tomto prípade v UK: